Õuetunnid

Õues saab teha väga meeleolukaid tunde!
Päike käib aina kõrgemalt, tuuleke on soojem ning linnud laulavad üha kõvahäälsemalt. Lisaks lastele kibelevad aina rohkem õue ka õpetajad. Parim lahendus on siis vajalikud asjad kaasa võtta ning minna välja tundi tegema. Meeldiv vaheldus õpetajale ja kindlasti väga oodatud laste poolt. Et mitte ainult üldiselt rääkida, mida on võimalik lastega teha õues, tuleb siia otsa nüüd kolme erineva tunni näited, mis viimase nädala-kahe jooksul on toimunud.

Kõige lihtsam, lisaks liikumistunnile, on õues teha muusikatundi. Seekord aga polnud meie muusikaõpetaja see, kes lastega õue laulma oleks läinud. Hoopis kandleõpetaja võttis kasti kaltsuvaipadega ning suunduti parki. Lisaks sellele, et kolmandal klassil endal oli elevust omajagu, said laste lauluhäält ning kandlehelisid nautida ka mööduvad inimesed.

Kevad on teadupärast aednikele kibekiire aeg. See, et kool moodsas Ülemiste City linnakus asub, ei piira kuidagi aiapidamise kohta õppimist. Peenramaaga on küll natuke kitsas käes, kuid õnneks on koolimaja ümber suured lillepotid, kuhu head-paremat panna. Teise klassi lapsed istutasid silmailuks lilli, lõhna- ja maitsemeele jaoks piparmünti ja melissi. Kui neid taimi saab juba praegu nautida, siis osad vajavad veel aega, sest lisaks istutamisele külvati tilli, basiiliku, herne ja salati seemneid. Nüüd tuleb vaid natuke oodata ning saabki oma suure töö vilju imetleda.

Täna on jälle üks imeilus soe ja päikesepaisteline ilm ning klassis istudes kipuvad noored pilgud aina enam akna poole. Tuleb õpetajalgi ohe üle huulte, kui linnuke akna taga siristab. Õnneks on sellisele olukorrale lahendus olemas ning tuleb kogu klassiga õue suunduda. Seekord tehti üks lõbus inglise keele tund teisele klassile.

Erinevaid õppeaineid ja tegevusi on väljas veelgi lihtsam põimida. Näiteks tänases tunnis oli õpetaja korraldanud aardejahi. Mida üks aardejaht siis sisaldas? Aarete nimekirja inglise keeles, meeskonnatööd, liikumisrõõmu ja ka väikest võistlusmomenti. Lapsed suudavad ülesande ise veelgi huvitavamaks teha - käbi on tunduvalt suurem aare, kui sellele on saanud ise puu otsa järgi ronida, mis siis, et puu all neid ka vedeleb. Pärast arutleti koos õpetajaga jahisaak läbi, et mis puu käbi see võis olla või kas prügi peaks ikka maas vedelema.

Maikuu on koolis vägagi tegus aeg. Kolmandad klassid teevad tasemetöid, kõikidel klassidel on projektid valmimas ning mitmed üritused ja ekskursioonid ootavad ees. Samas tunnid pole veel läbi ning kindlasti näeb aina rohkem lapsi õues uusi teadmisi omandamas või vanu kinnistamas.