Pikad õuevahetunnid

Emili Kooli jaoks on oluline, et lapsed saaksid iga päev vähemalt korra pikalt õues olla. Need pikad õuevahetunnid on väga meeleolukad ning õpetlikud. Vajuta pealkirjale ja loe, mida me õues teeme!
Norralastel on ütlus: "Pole olemas halba ilma, on vaid kehvad riided." Suhtume Emilis ilma täpselt samamoodi. Lastele meeldib õues nii väga, et neid ei sega vihmapladin või lumetuisk. Nii ongi huvitavam!  Miks hoida neid toas, kui õues on nii palju põnevat?

Pikad õuevahetunnid annavad võimaluse ajule vajaliku värske õhu varu täiendada ning õppida, kuidas ise sõpradega mängureegleid kokku leppida. Lisaks on suurepärane näha, kuidas laste fantaasia töötab - ei ole vaja erilisi abivahendeid või suurt ruumi - mänguideedest ei tule kunagi puudu. Pole harvad ka juhused, kus õpetajad kasutavad õues võimalust ning mängulust ühildatakse õppetegevusega. Näiteks ühel sellisel vahval päeval oli näha meie kolmandikke samm-sammu haaval maad mõõtmas ja selle järgi kaarti joonistamas. Rõõmu jagus kogu kooliperele, sest uusi kaarte kasutati koolikaaslastele orienteerumise läbiviimiseks.

Lõbusaks õuevahetunniks kasutame vahelduvalt nii kooli juurde kuuluvat mitmekülgset mänguväljakut kui kõrval asuvat parki. Rõõm on tõdeda, kuidas Ülemiste City rahvas naeratusega jälgib laste tegevusi ja ega me kitsid pole! Ikka üritame millegagi silma paista. Nii sai ühel märtsi alguse päeval terve park suuri lumememmesid täis ehitatud silmarõõmuks endale ja teistele.

Pikad õuevahetunnid on üks Emili Kooli eripärasid, millest me mingil juhul ei loobu. Naudime, õpime ja mängime iga päev!