Algaja koolijuhi päeviku III osa

Emili koolijuht Indrek Lillemägi peab Õpetajate Lehes algaja koolijuhi päevikut. Seekordne päevikukatke algab nõnda: "Et kõik ausalt ära rääkida, pean alustama sellest, et asendasin läinud nädalal haigeks jäänud õpetajat. Tund algas väga mõnusalt, laulsime tuttavat tervituslaulu ja tuletasime meelde eelmisel korral õpitut.
Kuna olen esimese klassi õpilastega veel üsna kohmakas, oli tunnis rohkem sahmimist ja segadust kui tavapärastel õpetajatel. Püüdsin otsustada, kas on tarvis end kehtestada või hoopis ülesannet kohandada. Järsku kuulsin, kuidas üks poiss ütles naabrile: „Kuule, tee teisele seda, mida sa tahad, et sulle tehtaks.” Ja sel hetkel jõudis mulle kohale, kui oluline dokument on kooli arengukava."

Edasi saad lugeda juba Õpetajate Lehest.